Výkonné notebooky pro každého od MSI

PeanutFanboy, 3. 10. 2021 13:12

Nové řady notebooků od ostřílené firmy MSI přináší řešení pro všechny vaše potřeby. Ať už jste student, hráč, nebo vedoucí firmy, každý si zde najdete ten svůj. Každá řada notebooků je navíc dále rozdělena podle hardwaru v nich, tedy si můžete vybrat cenovou kategorii a výkon, který vám padne nejlépe.

Herní vybavení pro každého

Jako první se podíváme na zoubek notebookům ukovaným přímo pro potřeby nejnáročnějších hráčů. Každý z nich obsahuje jedenáctou řadu procesorů od společnosti Intel, Intel Tiger Lake-H. Ty dokážou operovat až na frekvencích 5 GHz a jejich 8 jader vám postačí na jakoukoliv herní záležitost. Další na řadě jsou grafické karty, na těch MSI taky nešetřilo. Své notebooky osadili GTX a RTX grafikami od Nvidia a v nejvyšší konfiguraci se můžete těšit až na špičkovou RTX 3080 s 16 GB videoram. Ke skvělé grafické kartě patří i pořádný displej, dokonce s obnovovací frekvencí až 360 Hz. Plynulý obraz za jakýchkoliv podmínek je tedy samozřejmostí.

MSI uvedlo na trh hned čtyři herní notebooky. Dva v kategorii high-end, GE Raider a GS Stealtha další dva v mid-end kategorii, GL Pulse a GF Katana. I když je mezi kategoriemi samozřejmě rozdíl výkonu, tak se nemusíte bát, že by mid-end kategorie zaostávala. Nejlevnější ze čtveřice, GL Pulse, má totiž i přes cenovku pořád 8 jádrový procesor (4,2 GHz turbo) s 16 vlákny, Nvidia RTX řady 30 (3050Ti/3060) a 16 GB ddr4 RAM.

Studium a práce

Další v pořadí jsou notebooky vytvořené pro každodenní práci, nebo studium. Hlavními atributy jsou kompaktnost, přesnost a samozřejmě výkon, aby vás při práci nic nelimitovalo. V této řadě nalezneme 3 notebooky, Prestige, Modern a Summit

Nejlevnější model, Modern, má v sobě Intel procesor 10. generace a Nvidia GeForce grafiku. Zaměřen je hlavně pro studenty a začínající podnikatele právě kvůli své nižší ceně a tím i větší dostupnosti. Na plný výkon vydrží baterie až 10h a displej o velikosti až 15,6 palců vám bude dobrým přítelem při jakékoliv práci.

Mid-end kategorii zastupuje model Prestige, který kombinuje zbylé 2 modely. Je osazen 11. generací Intel procesoru stejně jako Summit, dále integrovanou grafickou kartou, nebo řady GTX od Nvidie a až 32 GB ddr4 RAM. Další výhodou tohoto modelu je displej, který lze otevřít až do úhlu 180 stupňů. V neposlední řadě vaše oči potěší podsvícená klávesnice a výběr z mnoha různých barevných variací notebooku.

Nejvýkonnějším modelem je Summit, který je bez cenových kompromisů. Samozřejmostí je opět procesor 11. generace od Intel a výkonné grafické karty od Nvidie (v nejvyšší konfiguraci RTX 3050Ti). Hlavní výhodou pro firemní systémy je zabezpečení tohoto modelu. Nechybí snímač otisku prstu, TPM modul, nebo mechanicky vypínatelná infračervená kamera pro bezpečné přihlašování skrze face id. Ve verzi flip je třináctipalcový displej otočný o neuvěřitelných 360 stupňů. Další vychytávkou je WiFi 6E, která zařídí super rychlou komunikaci a přenos dat.

Tvořivosti se meze nekladou

Pro ty nejnáročnější požadavky na práci byl vytvořen model Creator. Jak už název napovídá, hlavním zaměřením je tvorba videí, grafiky, inženýrských projektů, nebo 3D designu. Zkrátka tento notebook zvládne ty nejnáročnější programy a požadavky svých uživatelů.

Hlavním tahounem celého systému je grafická karta. V nejnižší konfiguraci se pořád jedná o velice výkonnou GTX 1660Ti, která by měla bez problému zvládat většinu profesionálních programů. V nejvyšší konfiguraci potáhne váš systém nadupaná RTX 3080. V uvozovkách pouze 10. generace procesorů Intel není jakkoliv limitující, protože programy na vytváření grafiky a 3D projektů využívají hlavně grafickou kartu. I tak se pořád se jedná o osmijádrový I9 procesor.

Displeje jsou dostupné od Full HD až po 4K, dle vašich potřeb. Samozřejmostí je perfektní chlazení, podsvícená klávesnice, dlouhá výdrž baterie a u některých verzí i dotykový displej. K rychlému čtení a sdílení dat poslouží vysokorychlostní čtečka SD karet a Thunderbolt 4.